Rosters were released Saturday for the 2020 Wyoming Shrine Bowl all-star football game, scheduled for June 13 in Casper.

Executive director Frank Selby released the rosters Saturday. The South team roster includes:

BIG PINEY: Teagan Elliott.
BURNS: Ben Banville, Boe Clayson, Kaden Lakin.
CHEYENNE CENTRAL: Dawson Macleary.
CHEYENNE EAST: Christian Anderton, Chance Aumiller, Ox Schroeder.
COKEVILLE: Garrett King.
DOUGLAS: Edel Diaz-Jaime, Cooper Gamble, A.J. Yeaman.
GREEN RIVER: Thomas Harvey, Payton Tucker.
HANNA: Conor McGraw, Shane McGraw.
LUSK: Damien Molzahn.
LYMAN: Hagen Lamoreaux.
MOUNTAIN VIEW: Breckin Barnes, Briggin Bluemel, Hunter Gross, Kimball Madsen, Braeden Walk.
PINE BLUFFS: Brian Steger, Kyle Thurin.
RAWLINS: Kadin Forney, Connor Mendez.
ROCK SPRINGS: Randon Gresham, Justis Reese, Carson Tyler.
SNAKE RIVER: Riggen Myers.
STAR VALLEY: R.J. Cazier, Branden McDonald, Chase Merrell, Dean Shaw.
TORRINGTON: Corbin Harris.
Student manager: Jesus Sanchez, Cheyenne East.
Student trainer: Dini Haberman, Douglas.
Athletic trainer: Paige Nolan, Riverton.

South Alternates: Janson Adair, Laramie; Trent Clark, Star Valley; Wyatt Duncan, Snake River; Hazen Erickson, Star Valley; James Erickson, Star Valley; Karter Evans, Snake River; Bryson Jenkins, Star Valley; Aiden Montoya, Big Piney; Chase Petty, Rock Springs; Cody Pinkerton, Douglas; Bryan Pluid, Big Piney; Kobey Preuit, Wheatland.

The North team roster includes:

BIG HORN: Cutler Bradshaw, Will Pelissier, Nolan Rader.
BUFFALO: Dawson Hatch, Hunter Pope, Rowen Ruby.
CODY: Keith Connor, Hunter Hays, Duncan Radakovich, Jeff Williams.
GILLETTE: Vijay Pitter.
JACKSON: Kevin Flores.
KELLY WALSH: Kevin Anderson.
LANDER: Ty Massey.
LOVELL: Coy Trainor.
MEETEETSE: Asa Eldredge.
NATRONA: Nick Frimml, Johnathon True, Phoenix Wilson.
POWELL: Ryan Good, Carson Olsen, Matt Seckman.
RIVERTON: Zane Taylor, Caden Werbelow.
SHERIDAN: Garrett Coon, Toby Jacobs, Ethan Johnson, Ryan Sessions.
THERMOPOLIS: Dustin Harvey.
THUNDER BASIN: Blaine Allen, Caleb Driskill, Mason Hamilton, Tanner Richards.
WORLAND: Devon Mercado, Luke Mortimer.
WRIGHT: Dax Yeradi.
Student manager: Alexa Bradshaw.
Student trainer: Iyanna Garcia.
Athletic trainer: Alan Hill, Powell.

North Alternates: Warren Carr, Thunder Basin; Jaydon Caylor, Upton-Sundance; Jevon Davis, Kelly Walsh; Dale Eliason, Gillette; John Fawson, Lander; Zeb Goodrich, Wright; Hunter Harris, Lovell; Jhett Letellier, Hulett; Jarron Mortimore, Thermopolis; Kyler Ostler, Big Horn; Rowdy Pfeil, Moorcroft; Dante Wallace, Natrona.

Coaching staffs for the teams were named in December.

The North leads the all-time series 25-18-3. The North has won the last seven Shrine Bowls, including last year 29-19.

–patrick

Post updated 12:33 p.m. Jan. 26 to include Seckman and Frimml on the North squad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation